16
Paź

3. edycja Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach. Artystyczna różnorodność na najwyższym poziomie

25 października wielkim otwarciem w Pekinie Fundacja Kręgi Sztuki zainauguruje 3. edycję Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach. Przez ponad dwa miesiące w największych chińskich miastach odbędą się projekcje polskich filmów, prezentacja branży gier wideo, wystawy, koncerty, wykłady i warsztaty z różnych dziedzin sztuki.

Najważniejsze polskie kulturalne wydarzenie roku w Chinach – taką opinią nasz Festiwal cieszy się w Państwie Środka. Jednak nie spoczywamy na laurach i co roku decydujemy się na kolejne innowacyjne decyzje programowe.

Festiwalowe „kręgi sztuki” symbolizują przenikanie się różnych dziedzin artystycznych.

Program filmowy 3. edycji Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach odzwierciedla różnorodność polskiej kinematografii, prezentując zarówno jej współczesne osiągnięcia jak i cenione klasyczne dzieła, a w tym roku także twórczość dokumentalną i animowaną. Za sprawą Festiwalu po raz pierwszy w Azji zaprezentowane zostaną dwa głośne polskie filmy: nagrodzona w Cannes „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego (przy współpracy z European Film Festival) i „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Jednym z naszych gości będzie Maciej Zakościelny.

Po ubiegłorocznym sukcesie, również podczas tej edycji Polskich Kręgów Sztuki w Chinach odbędzie się prezentacja polskiej branży gier wideo. Ich producenci i wykonawcy pokażą swoje najnowsze osiągnięcia na najważniejszych platformach, a wybitni fachowcy z branży – własne możliwości artystyczne, technologiczne i projektowe.

W ramach Festiwalu koncerty zagra ceniony na całym świecie pianista Grzegorz Niemczuk.

Polskie Kręgi Sztuki w Chinach to również nowe wyzwania artystyczne. W ramach wydarzenia premierowe koncerty zagrają The Voice of the Wild Hun. W ich wykonaniu będzie można usłyszeć muzykę, która była użyta w sławnej grze stworzonej przez CD Projekt. Z koncertami wystąpi również superband polskiego jazzu: Circles of Art Orchestra.

Zaplanowaliśmy także wystawę plakatu Galerii AMS.

Wszystkie wydarzenie organizowane w ramach Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach odbywają się w najbardziej prestiżowych obiektach. Tegoroczna edycja będzie gościć w : Pekinie, Hangzhou, Chengdu, Szanghaju, Jinan, Nanjing, Shenzen i Changsha. Wydarzenie jest nagłaśniane przez narodowe i lokalne chińskie media, a w Festiwalu uczestniczą również artyści z Państwa Środka i eksperci z różnych dziedzin.

Plakat 3. edycji naszego Festiwalu zaprojektował wybitny polski plakacista Sebastian Kubica, który współpracuje z nami od początku.

Tegoroczna edycja Polskich Kręgów Sztuki w Chinach została objęta Honorowym Patronatem przez Prezesa Rady Ministrów RP, Marszałka Senatu RP oraz Polsko-Chińską Grupę Parlamentarną.

Sponsorem Głównym 3. edycji Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach jest PKO Bank Polski. Sponsorami wydarzenia także są Tauron, Enea, Orlen, PGE, PFR Foundation. Partnerami Festiwalu są: China Film Archive, International Student Animation Festival, CUC Anima, European Union Film, Festival, Polsko-Chińska Fundacja Komunikacji i Rozwoju.