20
sty

Anna Krysztofiak


Informacje

1. Data: 23.01.2019
Miejsce: Studio Koncertowe Polskiego Radia S1, Warszawa
Gość specjalny koncertu Circles of Art Orchestra

2. Data: 25.01.2019
Miejsce: Europejskie Centrum Solidarności, Gdańsk
Gość specjalny koncertu Grzegorza Niemczuka

 

Anna Krysztofiak jest artystką Chóru Filharmonii Łódzkiej, wielokrotnie występującą jako solistka chóru. Wykonuje partie dzieł oratoryjnych a także recitale w repertuarze historycznym, koncertując w kraju i za granicą.

Będąc multiinstrumentalistką gra na instrumentach dawnych i etnicznych, w tym na szeregu instrumentów chińskich i japońskich. Jest jedyną osobą w Europie, która w stałym repertuarze wykonuje utwory nanguan w konserwatywnej stylistyce, co zostało docenione przez etnomuzykologów i sinologów obecnych na międzynarodowej konferencji CHIME w Lizbonie, w 2018 roku.

Kształciła się indywidualnie i na kursach mistrzowskich m.in. u Olgi Pasiecznik, Nicolasa Parle, Marka Caudle, Marka Toporowskiego, Kyoko Kubota, Lin Po Chi, Abdou Ouardi, oraz u innych nauczycieli w Brukseli, Quanzhou i Tajpej. Odbywała praktykę w budownictwie organowym w pracowni organmistrzowskiej Manufacture d’Orgue de Bruxelles Patrick Collon. Przez rok pełniła funkcję organisty parafii polskiej przy kościele Notre Dame de la Chapelle w Brukseli. W roku 2018 obchodziła 20-lecie stałej posługi organisty.

Anna Krysztofiak została nagrodzona stypendiami artystycznymi i naukowymi, w tym także stypendium rządowym Tajwanu, dzięki któremu mogła studiować tradycyjną muzykę chińską nanguan w Taipei National University of the Arts w klasie prof. Lin Po Chi. W latach 2015-2017 była dyrektorem artystycznym Festiwalu „Muzyka w Ogrodzie Chińskim” w Łazienkach Królewskich w Warszawie, a festiwal ten był jej autorskim projektem. W jej dorobku znajdują się koncerty w kraju i za granicą (Czechy, Belgia, Holandia, Luksemburg, Tajwan, Maroko).

Występowała jako solistka z The Harp Consort, Andrew Lawrence-King, a także z Marią Pomianowską i jej zespołem. Koncertowała na festiwalach „Kolory Polski i Kręgi Sztuki”, „Festiwal Światła” w Łazienkach Królewskich, oraz na wielu innych festiwalach, na uczelniach i w filharmoniach, ponadto miała zaszczyt uświetniać wizyty dyplomatyczne z Dalekiego Wschodu: Księżnej Hisako Takamado, prezydenta Chin Xi Jinpinga, ministra obrony Chin Wanguan Changam, wiceministra ChRL Xianga Zhaoluna i innych szlachetnych gości.

W ostatnim czasie została nagrodzona za swoją pracę artystyczną przez Marszałka Województwa Łódzkiego.