21
paź

Carbon Studio – The Wizards


Informacje:

Firma: Carbon Studio
Gra: The Wizards
Wykładowcy: Błażej Szaflik, Aleksander Caban
Data: 27-28.10.2018
Miejsce: The Communication University of China (CUC)

 

 

 

Carbon Studio to zespół oddanych game developerów z Gliwic. Dążą do stworzenia wysoko jakościowych, przyjemnych i immersyjnych aplikacji, które odkrywają nowe możliwości oferowane przez VR. Praca w dynamicznie zmieniającym się medium popycha ich do szybkiej adaptacji i szukania innowacji gdzie tylko możliwe, skupiając się na spełnianiu oczekiwań użytkowników.

The Wizards

The Wizards to wielokrotnie nagradzany VR spellcaster na Oculus Rift, HTV Vive i zestawy Microsoft MR. Gra została wypuszczona w sklepie Oculus i Steamie 8 Marca 2018, w osiem miesięcy po okresie Early Access. W “The Wizards” gracze mają szansę na realizację dziecięcych marzeń zostania potężnymi czarodziejami i rzucania zaklęć za pomocą gestów rąk.

Art of Light in Video Games

Sztuka Światła w grach video

Podczas prezentacji pokażemy jak na bazie silnika Unreal Engine 4 osiągnąć artystyczny styl i wygląd w grach 3D. Wytłumaczymy także jak używać narzędzi takich jak zbrush do stworzenia stylizowanego contentu i jak używać tradycyjnych narzędzi artystycznych aby ulepszyć możliwości 3D.

Carbon_BłażejSzaflik-300x300

Błażej Szaflik

Błażej Szaflik pracuje w game developmencie od 2010 roku. Przed przejściem do Carbon Studio był szefem działu projektowego i producentem w The Farm 51 w Gliwicach. Pracował nad takimi grami jak Painkiller: Hell and Damnation, Deadfall Adventures, Afterfall Insanity i wiele innych. Od 2012 roku uczy technik game developmentu na Uniwersytecie Śląskim. W 2015 został współzałożycielem Carbon Studio, w którym jest prezesem zarządu.

 

Carbon_Aleksander_Caban

Aleksander Caban

Aleksander Caban od 9 lat związany jest z przemysłem growym a przygodę z grami rozpoczął od pierwszoosobowej strzelanki. Teraz jest jednym ze współzałożycieli Carbon Studio – firmie specjalizującej się grach i aplikacjach VR. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach, tam także wykłada Animację i gry komputerowe w Katedrze Projektowania Graficznego.