17
paź

Grzegorz Niemczuk


Informacje

1. Data: 21.11.2018
Miejsce: Xiamen University, Xiamen

2. Data: 23.11.2018
Miejsce: Changsha Concert Hall, Changsha;
występ z pianistką Zhou Mo

3. Data: 27.11.2018
Miejsce: Hunan University of Arts and Science, Changde

4. Data: 2.12.2018
Miejsce: A33 Theater (A33剧场), Pekin
występ ze skrzypkiem Xie Haomingiem.

5. Data: 25.01.2019
Miejsce: Europejskie Centrum Solidarności, Gdańsk
gość specjalny: Anna Krysztofiak

Grzegorz Niemczuk należy do najbardziej aktywnych polskich pianistów klasycznych młodego pokolenia. Jego międzynarodowa kariera solowa zawiodła go do wielu prestiżowych sal koncertowych na całym świecie. Pianista wystąpił dotychczas z ponad 400 recitalami i koncertami, odwiedzając 31 krajów na wszystkich sześciu kontynentach. Podziwiany jest za wrażliwość, poetykę i wirtuozerię, spotyka się z gorącym przyjęciem publiczności oraz krytyki. Jego interpretacje Chopina porównywane są z interpretacjami Marthy Argerich, Maurizio Pollini’ego i Adama Harasiewicza.
Pianista posiada rozbudowany repertuar obejmujący ponad 200 utworów solowych i 28 koncertów na fortepian z orkiestrą od epoki baroku po muzykę XX i XXI wieku, specjalizuje się w muzyce epoki Romatyzmu. W ciągu kilku ostatnich lat zadebiutował jako solista z wieloma orkiestrami, w tym z New York Concerti Sinfonietta, Mozart Virtuoso Orchestra z Tokio, Busan Philharmonic Orchestra, Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej. Współpracował z wieloma uznanymi dyrygentami.
Grzegorz Niemczuk jest zwycięzcą wielu konkursów pianistycznych. W 2013 roku wygrał – jako pierwszy Polak w historii – „International Carnegie Hall Concerto Debut Competition” w Nowym Jorku. Jest również zwycięzcą 40 Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Warszawie w 2010 roku.
Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. K. Szymanowskiego w Katowicach pod kierunkiem prof. Józefa Stompla. Uzupełniał studia w Nowym Jorku jako stypendysta International Keyboard Institute & Festival (Mannes College of Music), gdzie uczył się u światowej sławy pianistów. W latach 2009-12 pozostawał pod artystyczną opieką amerykańskiego pianisty Jeffreya Swanna. Swoje umiejętności doskonalił także na licznych kursach muzycznych.
Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, i oddanym pedagogiem, asystentem na Uniwersytecie Śląskim (Instytut Muzyki).
Strona internetowa artysty: www.niemczuk.com
Facebook Fanpage – https://www.facebook.com/g.niemczuk
YouTube- https://www.youtube.com/user/mmaelduin