16
sty

Zakończenie Festiwalu w Polsce

Koncertami w Warszawie i Gdańsku zakończy się 3. Festiwal Polskie Kręgi Sztuki w Chinach. Wydarzenia przybliżą polskiemu widzowi ideę odbywającej się od kilku lat w Państwie Środka imprezy kulturalnej.
23 stycznia w Studiu S1 w Warszawie wystąpi jazzband Circles of Art Orchestra. Grupa zadebiutowała w zeszłym roku koncertami w Chinach. Więcej o artystach.
25 stycznia w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku z chińskim i polskim repertuarem wystąpi wybitny polski pianista Grzegorz Niemczuk. Podczas koncertu usłyszymy utwory Fryderyka Chopina, Wojciecha Kilara, Ignacego Paderewskiego oraz chińskiego kompozytora Wanga Jianzgonga. Więcej o pianiście.
Gościem specjalnym obu koncertów będzie Anna Krysztofiak – artystka Chóru Filharmonii Łódzkiej, wielokrotnie występującą jako solistka. Wykonuje partie dzieł oratoryjnych a także recitale w repertuarze historycznym, koncertując w kraju i za granicą. Gra na instrumentach dawnych i etnicznych, w tym na szeregu instrumentów chińskich i japońskich. Więcej o artystce.
Oba koncerty mają charakter zamknięty. Wstęp z zaproszeniami, które można uzyskać pod adresem e-mail: contact@kregisztuki.com