16
paź

Circles of Art Orchestra


Informacje o koncercie

Wojciech Konikiewicz – fortepian i inne
Marcin Lamch – kontrabas, bas
Grzegorz Masłowski – perkusja
Cyprian Baszyński – trąbka
Maciej Kądziela – saksofon

 

 1. Data: 7.11.2018
  Miejsce: Changsha Concert Hall, Changsha (prowincja Hunan)
 2. Data: 10.11.2018
  Miejsce: Yunnan Arts University, Kunming (prowincja Yunnan)
 3. Data: 12.11.2018
  Miejsce: Yue Space, Pekin
 4. Data: 23.01.2019
  Miejsce: Studio Koncertowe Polskiego Radia S1, Warszawa
  gość specjalny: Anna Krysztofiak

Projekt Cricles of Art Orchestra powstał z inicjatywy dyrektora fundacji Kręgi Sztuki Wojciecha Majewskiego. Zaprosił on do współpracy kompozytora i wizjonera polskiej muzyki jazzowej – Wojciecha Konikiewicza, który stworzył jazzową supergrupę. Projekt, w ramach którego Konikiewicz zebrał elitę polskiego jazzu, zadebiutował koncertami w Chinach.

Wojciech Konikiewicz

CofAO_Konikiewicz

Przez lata tworzył korzystając z dorobku muzyki jazzowej, polskiej muzyki tradycyjnej oraz współczesnej muzyki klasycznej. Artystę inspiruje muzyka innych kultur – azjatyckiej i afrykańskiej. W 2016 roku z powodzeniem zaprezentował własne interpretacje polskiej i chińskiej muzyki folkowej ze swoim trio. W 2017 roku zrealizował ambitny projekt zainspirowany poezją koreańską, łącząc polską i koreańską muzykę tradycyjną w ramach projektu Warsaw-Seoul Bridge. Grupa wystąpiła na Jarasum Jazz Festival oraz ruszyła w trasę po Polsce. Konikiewicz jest również cenionym twórcą muzyki filmowej i teatralnej oraz muzyki elektronicznej i współczesnej. Doświadczenie i inpiracje artysty przełożą się na twórczość Circle of Arts Orchestra. Muzyka projektu to emocjonalny i przestrzenny jazz.

 

Marcin Lamch
CofAO_Lamch

Kontrabasista. Absolwent Państwowego Liceum Muzycznego w Częstochowie oraz Uniwersytetu Śląskiego. Twórca zespołu KaPeLa Trio, z którym we współpracy z gitarzystą Januszem „Yaniną” Iwańskim, nagrał trzy albumy oraz dał liczne koncerty na festiwalach w Polsce i zagranicą. Zespół od początku otrzymywał przychylne recenzje zarówno krytyki jak i słuchaczy. Dzięki temu muzycy zaczęli współpracę z innymi grupami, jak. np. Tribute to Miles Orchestra czy Chromosomos. W roku 2003 KaPeLa Trio nagrała autorską płytę z wybitnym trębaczem freejazzowym Andrzejem Przybielskim. Następne lata to m.in. współpraca z duetem Lipnicka&Porter, Martyną Jakubowicz, VooVoo. Stale współpracuje z Antoniną Krzysztoń, Stanisławem Soyką i z Jarosławem Śmietaną. Autor muzyki do spektakli teatralnych „Polowanie na łosia” i „Kohelet, czyli świt doczekany”. Ponadto zajmuje się aranżacją i produkcją muzyczną.

 

Grzegorz Masłowski

CofAO_Maslowski

Perkusista, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. Związany głównie z krakowską sceną jazzową. Laureat licznych nagród w międzynarodowych konkursach muzycznych, takich jak Getxo Jazz Festival (Hiszpania), Jazz Juniors (Kraków), Jazz nad Odrą (Wrocław), Bielska Zadymka Jazzowa, Tarnów International Jazz Contest. Nagrodzony stypendium „Młoda Polska 2016″ przyznawanym przez Ministerstwo Kultury za wybitne osiągnięcia muzyczne. Otrzymał także nagrodę „Andela” dla Najlepszego Albumu Jazzowego w Czechach w 2012 roku z zespołem Inner Spaces i nominację do nagrody „Fryderyk” za Fonograficzny debiut jazzowy roku 2017 w Polsce z Kajetanem Borowskim Trio. Jest improwizatorem współpracującym ze śmietanką polskich muzyków jazzowych, z którymi występował w wielu krajach świata, m.in. w Chinach, Egipcie, Turcji, Rosji, Włoszech, Czechach, Słowacji, Niemczech, Francji, Hiszpanii i Irlandii.

 

Cyprian Baszyński

CofAO_Baszynski

Trębacz, urodził się w Chorwacji, a od 8. roku życia mieszka w Polsce. Studiował na Gdańskiej Akademii Muzycznej oraz na Wydziale Jazzu i Muzyki Współczesnej Akademii Muzycznej w Krakowie. Jest członkiem kwartetu NSI, który zdobył wiele pochlebnych ocen krytyków sceny jazzowej w Polsce po wydaniu płyty „Introducing NSI”oraz został zwycięzcą 36. Jazz Juniors. W swojej karierze Cyprian Baszyński grał obok Marcina Pospieszalskiego, Piotra Barona, Franka Parkera, Joachima Mencla, Wojciecha Groborza, Jana Pilcha, Pawła Kaczmarczyka i Zbigniewa Namysłowskiego.

 

Maciej Kądziela

CofAO_Kadziela

Kompozytor, saksofonista, aranżer. Charakteryzuje się niezwykle ekspresyjnym brzmieniem, połączonym z wirtuozerską techniką gry. Stara się łączyć odległe gatunki oraz brzmienia w niekonwencjonalny sposób. W 2011 roku jego Maciej Kądziela Quartet otrzymał nagrodę Grand Prix na festiwalu Jazz nad Odrą. W 2014 dzięki stypendium Nordea Fonden wyjechał do Nowgo Jorku na studia. Obecnie mieszka i tworzy w Kopenhadze. Wraz ze swoimi autorskimi projektami koncertował w Polsce, Danii, Szwecji, Norwegii, Szwajcarii, Hiszpanii, Włoszech, Czechach, Słowacji, Ukrainie, Białorusi oraz Niemczech.