2
Gru

Koncert dla młodych melomanów

Formuła i idea tego koncertu przejdą do historii Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach. 2 grudnia w Pekinie w A33 Theater przygotowaliśmy wydarzenie dedykowane najmłodszym fanom naszego festiwalu. Gwiazdą wieczoru był pianista Grzegorz Niemczuk, któremu towarzyszył skrzypek Xie Haoming.

Dzieci i występujący na scenie muzycy uczestniczyli w wyjątkowym koncercie. Najmłodsi mieli okazję przeżywać wspólnie z rodzicami muzykę klasyczną skomponowaną przez największych mistrzów. Małymi bohaterami wydarzenia byli uczniowie szkoły malarstwa Li Zhi, którzy, obecni na scenie podczas koncertu, malowali prace inspirowane muzyką.

– Podczas dzisiejszego koncertu dedykowanego dzieciom mogliśmy poczuć pozytywną energię płynącą z muzyki. Każda chińska rodzina powinna rozwijać się w miłości niesionej przez muzykę. To ważny fundament rozwoju każdego dziecka – mówi dyrektor Li z Pekińskiej Federacji Kobiet.

– Dzieci są bardzo bystre. Jeśli już od najmłodszych lat uczęszczają na lekcje muzyki klasycznej, wpływa to bardzo korzystnie na ich rozwój intelektualny. Ponadto utwory Chopina doskonale nadają się do ćwiczenia pamięci u dzieci. To wspaniale, że dzisiejszy koncert cieszył się tak wielkim zainteresowaniem – podsumowuje nasz pianista Grzegorz Niemczuk.

Wydarzenie odbyło się dzięki współpracy Festiwalu z Pekińską Federacją Kobiet i dzięki pomocy Międzynarodowego Centrum Współpracy Ligi Kobiet miasta Pekin oraz Publicznego Centrum Pomocy Społecznej „Szczęśliwa rodzina”.

Fundacja Kręgi Sztuki serdecznie dziękuję za nieodpłatne udostępnienie filmów ukazujących piękno Polski, które mogliśmy wyświetlać w tle koncertu. Osoby, instytucje i firmy, które przyczyniły się do wizualnej oprawy wydarzenia: Fundacja Edukacji Polonijnej (partner wydarzenia), Grzegorz Niezgoda, Hanna&Zach – Handzaround.Com, IrekVIDEO, Jan Gwóźdź, Piotr Morawski, Agencja Reklamowa Bogaczewicz, Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Zdjęcia.